Co je to scene styl

1. července 2013 v 21:43 | BeeDee |  Scene

Scene (čti sín) je moderní módní styl oblíbený převážně u teenagerů, který dává důraz na originalitu a extravaganci. Často bývá kvůli natupírovaným účesům a líčení zaměňován za emo, ale ve skutečnosti toho zase tak moc společného nemají. Scene styl není vůbec depresivní, právě naopak - bývá velmi barevný a tak trošku crazy. Řekla bych, že jeho hlavním účelem je nezapadat do davu. Proto jsou scene kinds většinou lidé extrovertní, co na sebe rádi poutají pozornost a nemají rádi stereotypy.


Kde vznikl scene styl?
Když jsem se snažila najít odpověď na tuto otázku, seznámila jsem se se dvěma teoriemi vzniku tohoto stylu:
1. Scene styl vznikl v USA s příchodem sociálních sítí. Náctiletí si založili profily na MySpace a chtěli, aby si jich ostatní všimli. Proto se začali oblékat, česat a líčit jinak než ostatní.
2. Scene styl se vyvinul z japonských módních stylů.
Tak nevím, která verze je správná, ale je jasné, že se jedná o poměrně nový styl.
Pravidla scene stylu
Články s takovým nadpisem jsem našla na mnohých blozích se zaměřením na scene. Podle mě je to ale úplná blbost. Tento styl by měl být hlavně o originalitě, proto myslím, že nějaká pravidla jsou opravdu zbytečná.
Pokud se ale chcete přece jenom dozvědět, "jak být scene", napíšu vám sem některé prvky, které se často využívají. Ovšem musíte počítat s tím, že pokud se je budete snažit všechny dodržovat, přijdete už částečně o svou originalitu.
Takže prvním takovým znakem scene jsou asi vlasy. Většina scene queens si nechává vlasy co nejdelší, tupíruje si je a barví do nepřirozených zářivých odstínů.
Líčení se často inspiruje právě u emo stylu a tím pádem je význačné černě orámovanýma očima. Někdy se přidávají také barevné stíny či nalepovací řasy.
A nakonec oblečení. To bývá barevné a s potisky (roztomilé obrázky, zvířecí vzory, názvy kapel,...), nebo má třeba zajímavý střih a je oživené doplňky. Boty bývají nejčastěji tenisky nebo balerínky.
Ještě jednou bych ale chtěla zopakovat, že se nemusíte řídit těmito pravidly, abyste o sobě mohli říct, že jste scene. Protože scene jste, prostě když se tak cítíte.
Hudba
Většina scene kids miluje hudbu, ovšem na rozdíl od ostatních podobných stylů scene není styl primárně hudební. Proto každý poslouchá něco jiného. Co jsem si však všimla, nejčastěji jsou to různé rockové, punkové nebo core kapely, např. Black Veil Brides nebo My Chemical Romance.

Foto inspirace:
Verena Schizophrenia

Audrey Kitching

Kiki Kannibal

Hannah Beth

Vanna Venom

Juri-san
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama